Projekt


PoříčíProjekt Residence Poříčí je koncipován jako rekonstrukce činžovního domu z 19. století nazývaný „ U Bulánků“ po svém původním majiteli, Josefu Bulánkovi.

Při rekonstrukci měšťanského domu U Bulánků se podařilo sloučit respekt k tradici s vysokými nároky na moderní, luxusní a komfortní vybavení a styl a došlo tak k vytvoření dokonalého bydlení bez kompromisů, splňující požadavky i toho nejnáročnějšího klienta.

Tým architektů a designérů vytvořil kompletní rekonstrukcí a rozsáhlou modernizací 17 bytových jednotek, s výměrou obytné plochy od 50 m² do 120 m² a dispozicemi od 1+kk až 3+kk, které vynikají dokonalým spojením téměř 130 let staré historie s moderními technologiemi. Některé z bytů pak také mají navíc pavlač, terasu či balkon.

Díky využití impozantních výšek stropů došlo k vytvoření dispozičních řešení, která umožňují maximální využití prostoru při zachování veškerého komfortu, které náročný klient k bydlení vyžaduje. Všechny byty disponují nadstandardním množstvím úložných prostor, maximálně funkční kuchyní a většina z nich i moderně řešeným mezaninovým ložnicovým patrem.

Provedení interiérů vstupních a společných prostor se vyznačuje jednoduchou elegancí s nádechem bohaté historie domu U Bulánků, která je patrná ve všech detailech. Zachovány a citlivě zrekonstruovány jsou původní historické prvky jako mramorové obklady, klenuté stropy, prosklená střecha zajišťující přirozené denní světlo a jedinečné elipsové schodiště, které vytvořilo ideální prostor pro zakomponování proskleného výtahu s výstupem na patře bytu.

 

Již první seznámení s domem přineslo intenzivní pocit výzvy a potěšení z možnosti vrátit do opuštěných zdí nový život. Stál před námi úkol obnovit reprezentativní historický ráz vně i uvnitř objektu a zároveň splnit současné požadavky na moderní bydlení. Zachování a restaurování většiny původních historických konstrukcí a prvků je odkazem na dějiny domu a jeho velkorysou dobovou koncepci. Do této dobové kulisy jsou umístěny moderně koncipované byty, připravené nabídnout svým obyvatelům veškeré pohodlí, a to jak svým prostorovým uspořádáním, tak i nově provedenými technickými instalacemi a technologiemi. Bylo nám potěšením spolupracovat na obnovení původní funkce rezidenčního domu Na Poříčí a vytvoření moderního metropolitního bydlení v centru Prahy.

Ing.arch. Radim Hucl RH-ARCHITEKTI

Možnost podílet se na projektu Rezidence Poříčí byla pro nás velkou výzvou a příležitostí, které si nesmírně vážíme. Hlavním zadáním bylo skloubit moderní nadčasový design s výraznými prvky historického objektu a vytvořit prostor pro život, kde byt a jeho zařízení bude bezchybně sloužit klientovi. Jednotlivé byty jsme řešili v každém detailu – za elegantním vzhledem a perfektním řemeslným zpracováním se skrývají prvky a detaily, které každému zákazníkovi zpříjemní život. Luxus bydlení v Rezidenci Poříčí navíc podtrhuje to, že se byty nachází v krásně zrekonstruovaném historickém domě z 19.století. Na co jsme při této realizaci opravdu hrdí je to, že se nám i v bytech o rozloze 50 m2 podařilo maximálně využít každého volného místa k vytvoření vestavných úložných prostor, které jsou standardní součástí každého bytu. Velice oceňujeme rozhodnutí investora, který trval na použití těch nejkvalitnějších materiálů pro všechny standardní prvky bytu.

Mgr.Petra Svatková a Ing.arch. Romana Mališ Bílková

Již první prohlídka nemovitosti nám naznačila, že se jedná o skrytý klenot mezi činžovními domy v této oblasti. Ani stavební úpravy v duchu reálného socialismu nedokázaly zakrýt honosný měšťanský styl, ve kterém byl dům původně postaven. Naše nadšení bylo tak velké, že jsme se rozhodli ponechat si 2 byty v tomto nádherném domě pro vlastní potřebu. Tento fakt, spolu se zužitkováním předchozích podnikatelských zkušeností jak z oblasti nemovitostí a developmentu tak z oblasti automobilového průmyslu, kde kvalita a přesnost jsou jednoznačnými požadavky, jistě přesvědčí i další zájemce o bydlení v Rezidenci Poříčí o tom, že budeme trvat na nekompromisní kvalitě provedení celé rekonstrukce. Zcela po právu a s hrdostí tedy můžeme používat slogan ,,bydlíme zde s Vámi…“

Ing.Petr Kunčík a Ing.Rudolf Rusnák